loader

Cilt Tonu Açıcı / Leke Giderici Naturava Bakım Ürünlerinin İçerisinde Bulunan Yağlar Nasıl Etki Eder?

Cilt tonu açıcı/leke giderici krem

Cilt Tonu Açıcı / Leke Giderici Naturava Bakım Ürünlerinin İçerisinde Bulunan Yağlar Nasıl Etki Eder?

Pek çok faktöre bağlı olarak cildimizde oluşan lekeler ten rengi uyuşmazlıklarına yol açmaktadır. Görünüm olarak bir süre sonra rahatsızlık veren bu olumsuz durumu çözmenin yolu olarak kozmetik sektöründe cilt tonu açıcı ve leke giderici birçok bakım kremi bulunmaktadır. Ancak bilinmelidir ki, sektörde kimyasal ağırlıklı birçok ürün bulunmaktadır. Kimyasalların cilde ve sağlığa verdiği ciddi zararların etkisinin artması insanların bilinçlenmesine ve artık doğal ürünlerin kullanımlarının artmasına yol açmıştır. Naturava Doğal Kozmetik olarak firmamız, bu bilinçlenmenin ışığında tüm ürünlerinde bitkisel ve doğal içeriğe yer vermiştir. Cilt Tonu açıcı ve leke giderici Naturava Bakım ürünlerinin içeriğindeki yağların bu sayede olumlu etkileri söz konusudur.

Cilt Tonu açıcı ve leke giderici Naturava Bakım ürünlerinin içeriğindeki yağların etkilerinden bahsedecek olursak, zarar gören cildi iyileştirmek ve söz konusu yağlar sayesinde cilt lekeleriyle baş ederek cilt tonunun eşitlenmesinde oldukça başarılıdır. Krem; Hyaluronic Acid, Vitamin C, E, B3, Tamanu Yağı, Kenevir Tohumu Yağı, Üzüm Çekirdeği Yağı, Kuşburnu Çekirdeği, AtKestanesi, Argan, Boabab, Pirinç Kepeği, Nar Çekirdeği,  Fındık Gibi Değerli Sabit Yağların Yanı Sıra Roman Papatyası, Gül, Itır, Ölmez Çiçek, Zencefil, Neroli, Frankincense (Günlük), Palmarosa Gibi Etkileyici Uçucu Yağlar İçermektedir. Ciltte kolayca emilim sağlayan ve sabit yağlarla birlikte belli oranlarda karıştırılarak haricen kullanılabilen bu uçucu yağlar leke kremlerimizin içeriğinde etken madde olarak bulunmaktadır. 

Cilt Tonu açıcı ve leke giderici Naturava Bakım ürünlerinin içeriğindeki yağlardan ARGAN yağı içinde yüksek miktarda E vitamini barındırması sayesinde çok güçlü bir hücre yenileyicidir. Bu yüzden cildi güneş vb. zararlı çevre faktörlerinden korur. Üzüm çekirdeği yağı, Yüksek C vitamini ve antioksidan maddeler içerir. Hasarlı ciltlerde hücre yenileyicidir. Kuşburnu çekirdeği yağı A, C (en yüksek) ve E vitamini, linoleik asit içerir. Yüz ve yaşlılık lekeleri bakımında kullanılır. Nar çekirdeği yağı, ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ciltteki renk tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

Antioksidan bakımından zengin olan pirinç kepeği yağı ise cildin rengini açar, lekeleri ve kırışıklıkları giderir; zararlı ultraviyole ışınlarını engeller. Bu sabit yağların uçucu yağlarla desteklenmesi lekelerin giderilmesinin yanı sıra; anti aging, nemlendirme ve cilt üzerinde sıkılaştırıcı etki etmesini de sağlamaktadır.