loader

Egzamaya İyi Gelen El Sabunu Tavsiyesi

naturava doğal kozmetik, doğal sabun, organik sabun, ensari sabun

Egzamaya İyi Gelen El Sabunu Tavsiyesi

Günümüzde hastalıkları tedavi etmek için doğal ürünlere ciddi bir yönelim mevcuttur. Ki, olması gerekenin de bu olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, haram ile tedavi olmaz. Ve maalesef günümüzde tıp ve eczacılık sektörü uyguladıkları tedavinin, kullandıkları, icat ettikleri ürünlerin helal mi haram mı olduğunu önemsememektedir. Tedavi etmek; ağrıyan başın ağrısını geçirmek, yüksek ateşi düşürmek, elde çıkan siğili yok etmek demek değildir. Vücut bir bütündür. Tedavi etmek; başın ağrıma sebebini, ateşin yükselme sebebini, siğilin çıkma sebebini ortadan kaldırmaktır. Yani, patlak veren problemin üstünü makyajlamak değil, o problemin oluşmasının sebebini bulup onu çözmektir.

Egzamaya gelecek olursak; egzamanın genelde alerjik sebepler ile meydana geldiği bildirilmektedir. Genetiği değiştirilmiş ürünler, hazır katkılı yiyecek  ve içecekler, sentetik maddeler, parfümler, deterjanlar gibi vücuda zararlı ürünlerin kullanımı egzamanın genelde temel sebebidir. Yukarıda bahsettiğimiz bakış açısı gereğince, egzama tedavisi için öncelikle hastalığa sebep olan bu zararlı ürünlerden uzaklaşılması gerektiğini söylemeliyiz. Daha sonra bu zararlı ürünlerin vücuttaki kalıntılarından kurtulmak için hacamat, sülük gibi tedavileri uygulamanızı tavsiye ederiz.1 Hacamat ve sülük gibi günümüzde alternatif tıp olarak adlandırılan tedaviler için de ancak bu konuda gerçekten ehil olan insanlara başvurmak gerektiği unutlmamalıdır.

Naturava Doğal Kozmetik olarak egzama tedavisine yönelik doğal sabunlarımız ve doğal kremlerimiz mevcuttur. Bu yazımız özelinde, egzamaya yönelik doğal sabunlarımızdan bahsetmekteyiz. Egzamayı tetikleyici unsurlardan kurtulduktan, vücudunuzu da bu unsurlardan temizledikten sonra sabunlarımızı ve kremlerimizi kullanmanız önerimizdir. Fakat bunları yapmazsanız dahi, ürünlerimiz mevcut egzamanızın azalmasına vesile olacaktır Allah’ın izniyle.

Naturava Doğal Kozmetik olarak %100 bitkisel yağlardan oluşan doğal sabunlar üretmekteyiz. Sabunlarımızın üretiminde soğuk yöntem kullanılmaktadır, değerli yağlarımız yüksek ısılara maruz bırakılmamaktadır. Sabunlarımız, paraben, sles, sls ve sülfat içermez. Egzamaya iyi gelen el sabunu tavsiyesi olarak için özellikle önerdiğimiz iki sabun çeşidimiz mevcuttur; aynısefa sabunu ve katran sabunu.

Egzamaya iyi gelen el sabunu adı altında ürünlerimizden bahsettik ama ürünlerimiz sadece el sabunu değildir. Aynısefa sabunu da katran sabunu da saçta ve vücutta kullanıma uygundur.

Naturava doğal aynısefa sabunumuzun içeriği: Naturel sızma zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, palmiye yağı, kakao yağı, hint yağı, çörekotu yağı, aynısefa yağı, sodyum hidroksit, su

Özellikle saç derisinde oluşan egzama sorunu için, aynısefa sabunumuzla saçlarınızı iyice köpürtüp 10-15 saniye bekledikten sonra güzel bir durulama ile saç diplerinizde oluşmuş olan egzama ve mantarlı deriden kurtulmaya başlayabilirsiniz, Allah’ın izniyle. Aynısefa sabunumuzu egzama tedavisinin yanı sıra mantar, kaşıntı, pullanma problemlerine yönelik de önerdiğimizi belirtmeliyiz.

Naturava doğal katran sabunumuzun içeriği: Naturel sızma zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, hint yağı,  çam katranı, ardıç katranı, çam terebentin yağı, sodyum hidroksit, su

Katran sabunumuz, egzamaya iyi gelen bir diğer el sabunu tavsiyemizdir. Katran sabunumuz saçtaki kullanım şekli olarak aynısefa sabunumuzdan tek farkı köpürtüldükten sonra saçlı deride biraz daha kısa bir süre bekletilerek durulanmaya başlanacak olmasıdır. Katran sabunumuz sadece egzama rahatsızlığı için değil; sedef, mantar, sivilce, akne, saç dökülmesi ve kepek gibi problemlere yönelik de kullanımını önerdiğimiz bir ürünümüzdür.

Katran sabunu kullanmak isteyen hamile ve emziren bayanlar kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır.

1Dr. Aidin Salih, 2008, Gerçek Tıp, s. 348-351.