loader

Ankara Doğal El Yapımı Sabun Üretim İmalathanesi

naturava doğal kozmetik, doğal sabun, organik sabun, ensari sabun

Ankara Doğal El Yapımı Sabun Üretim İmalathanesi

Ankara doğal el yapımı sabun imalathanesi kulağa hoş bir nostalji gibi gelse de aslında durum bundan daha farklı. Ankara’da doğal el yapımı sabun imalathanesi olmak geçmiş değil, bugün. Naturava ailesi olarak bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Yazımıza geçmeden önce, bize Ankara’da doğal el yapımı sabun imalathanesi olmayı nasip eden Allah’a Subhanehu ve Teala hamd ediyor, ve kalitenin izini süren, peşinden giden siz destekçilerimize teşekkür ediyoruz.

Bu yazımız genel kültür niteliğindedir. Naturava ve doğal sabunlarımız, doğal kozmetiklerimiz hakkında bilgi edinmek isteyen müşterilerimizi sitemizde ufak bir gezintiye davet ediyoruz, Ankara doğal el yapımı sabun imalathanesi başlığıyla ilgilenen müşterilerimize ise, “Buyurun, kısa bir geçmişten bugüne yolculuğumuza başlayalım” diyoruz.

Sabun, geçmişi asırlar öncesine uzanan bir buluştur. Keşif tarihi ile ilgili net bir bilgi olmamakla birlikte çok  öncelerden beri kullanıldığını gösteren yazıtlar, bulgular olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Sabun diğer coğrafyaların yanı sıra Osmanlı’da da büyük öneme sahipti. Öyle ki, iyi bir sabun padişaha hediye olarak sunulabiliyordu. Sabun ticareti de Osmanlı’da çok önemliydi fakat bütün ülkenin sabun ihtiyacını karşılayacak kapasitede bir üretim mevcut değildi. Bunun bir sebebi şudur ki; sabun üretimi yapan tesisler, zeytin üretiminin olduğu bölgelere kurulurdu. Velhasılı kelam, Ankara’da doğal el yapımı sabun imalathanesi olmak o dönemki hemşehrilerimize kısmet olmamıştı. Bugün ise bizler, Naturava olarak hammaddeye ulaşmanın kolaylaşmasının avantajıyla Ankara’da birinci sınıf hammaddeleri kullanarak üretim yapıp sizlere sunabiliyoruz.